Diskuzní fórum VEVERATKA

Tuto položku nevyplňujte!
Tuto položku neměňte!
Jméno nebo přezdívka:
E-mail (není nutno vyplňovat):
Domovská stránka (není nutno vyplňovat):
http://
Nadpis:
Text zprávy:
Opište POUZE PÍSMENA » C1B6ECC
nesprávně vyplněný kód znamená ztrátu příspěvku
Autor příspěvku:
Hledaný výraz:
 
Inka
dnes jsem měla poprvé štěstí

a viděla jsem veverku na krmítku. Jistě se cítila bezpečně, brala si z krmítka a jedla ne větvi. Děkuji

24-05-2018 (14:57) 

Pavlína Ludvigová: Ano, je to tak, štětky na uších jsou součástí jen zimní srsti.

16-04-2018 (20:43) 
Střapečky na uších? :-)

Dobrý den, dnes mi došla Kronika. Už jsem nahlédla a vypadá úžasně. Do veverek jsem asi dlouhodobě zamilovaná :-)))). Ale zaujalo mě, že veverka Pinky na fotkách nemá na ouškách ty střapečky - myslela jsem, že ty naše veverky mají střapečky všechny. Pak na dalších fotkách měla trochu taky. Jedná se tedy o to, jestli mají zimní srst? Omlouvám se za asi legrační dotaz.

16-04-2018 (20:38) 

Moonlight967: Právě jsem vám poslal mail.

21-03-2018 (17:52) 
Prosim o pomoc

Ahojte prosim o pomoc a postup pri dokrmovani malych holych a slepych vevericek, jestli tedy maji nejakou sanci na zivot. Doufam ze ano. Dostaly se mi do rukou, bohuzel jsem v usa takze zadna stanice tu nejspise nebude. Predem moc diky

21-03-2018 (17:18) 

kytina: Problém se sudem jednoduše vyřešíte tím, že do sudu vložíte dlouhý silnější klacek, který bude postavený na dno a svou délkou bude vyčuhovat ven ze sudu. Když pak veverka do sudu spadne, je po klacku schopná vylézt ven.
Pokud jde o pítka, nedělejte si s nimi hlavu. Opravdu stačí třeba starý lavor, kastrol nebo miska položená na zem k úpatí stromu, veverce pohyb po zemi žádný problém nedělá a sleze se napít k úpatí kmene.

03-03-2018 (18:34) 
kytina
Pítko pro veverky

Na chalupě jsme během těch let, co tam jezdíme, již 2x našli v sudu utopenou veverku /v létě, asi měly žízeň/. Dávám jim proto na zem ,,lavor,, s vodou. Chtěla bych ale na okolní stromy umístit nějaká pítka, abych na ně mohla dosáhnout a dolévat je.
Máte nějaký nápad /nebo odkaz/ z čeho udělat. Z prázdných plechovek třeba ??? nebo z plastu??

03-03-2018 (18:27) 
Janina
Únorová veverčata

Krásné fotky nádherné veverky. K nám na okenní parapet v 7.patře letošní zimu veverka nechodí. Vloni jsme si na ni zvykli a letos ji marně čekali.

21-02-2018 (13:47) 
Ad buráky

Zdenka: Ve směsích pro hlodavce jsou buráky proto, že tyto směsi jsou určené pro jiné druhy veverek, např. pro burunduky, kteří mají odlišný jídelníček než veverky obecné. Pokud jsou buráky nepražené a nesolené, ale čistě přírodní, tak veverce obecné neuškodí, ale drtivá většina veverek obecných o buráky vůbec nestojí a dává přednost jiné potravě (lískáče, vlašáky, slunečnice, dýňová semínka, jedlé kaštany, žampiony, plátky mrkve, jablka atd.). Každopádně ale buráky ve skořápce prodávané v supermarketech (určené pro lidi) jsou vždy pražené, takže pro veverky zcela nevhodné.

02-01-2018 (19:37) 
A co buráky?

Dobrý den, koupili jsme krmítko pro veverky a přemýšlíme, zda je vhodné dávat jim burské oříšky. Nikde se o tom nepíše, každý doporučuje lískové a vlašské ... Vím, že to nejsou pravé ořechy, ale ve směsích pro hlodavce jsou taky, tak snad by to šlo. Jen bych veverkám nechtěla uškodit. Děkuji

02-01-2018 (18:55) 

Martina: Oříšky z turecké lísky dají i zkušené dospělé veverce hodně zabrat, veverčí dorostenci nemají šanci. Je to spíš takové krmení z nouze - když je veverka hladová a v okolí není žádná jiná potrava, tak vezme zavděk i tureckou lískou, ale jinak ne. Do misky je opravdu ideální slunečnice a nějaké kousky čerstvého ovoce a zeleniny či žampiony, jako pravidelný příkrm to určitě veverka ocení násobně víc než tureckou lísku.

29-09-2017 (01:03) 
Martina
Orisky z turecke lisky

Dobry den, pane Soukupe, prosim Vas o radu - v miste, kde nyni bydlim, roste turecka liska. Sbiram jeji orisky, ktere jsou ale skutecne (jak jsem se o turecke lisce docetla) tezsi na louskani nez orisky lisky obecne, sikovkama mi nesly, par jsem jich rozbila kladivem. Chtela jsem je nabidnout v zime veverkam, ale otazka zni - umi je veverky rozlousknout? Brzy se prestehujeme do jine zastavby, sice do bytu, ale ne na sidliste, v blizkosti terasy bytu je strom - chtela bych nabidnout misku s orisky a krmenim (podobne jak jste radil pani Janine) na zdi terasy, pokud by k nam veverka nenasla cestu, tak v blizkem lese. Dekuji

28-09-2017 (13:34) 

Jan Mlček: Použijete-li na stříšku dřevo, musí být jednak tenké (aby ho veverka uzvedla) a současně musí být z plexiskla přední stěna, aby veverka viděla, že jsou uvnitř ořechy a měla tím pádem důvod krmítko zkoušet otevřít.

18-09-2017 (16:17) 
Jan Mlček

Dobrý jak vyrábíme ty krmitka pro veverky je nutná prosklená striska nebo muze byt i napr.drevena desticka??

16-09-2017 (12:24) 

Iva: Kdepak, ten termín je úplně normální. Řada veverek už má momentálně v přírodě více než měsíc stará mláďata a už se tedy můžou pářit podruhé (nakrytí je výjimečně možné už 2 týdny po porodu). A nebo může jít o samičku narozenou loni v létě, která poprvé hárá kolem sedmého či osmého měsíce věku, což je právě teď.

12-03-2017 (23:38) 
Iva
Námluvy veverek

Dobrý den, včera 11.3. jsem při procházce pozorovala páření veverek. Je to zvlášní termín, ale opravdu se pářily. Snažil se připojit i další sameček, ale byl odháněn.

12-03-2017 (18:18) 
Janina

Děkuji panu Soukupovi za radu ohledně veverciho jidelnicku. Taky mne vůbec nenapadlo, že má veverka žízeň. Takže potraviny i vodu pridam

25-01-2017 (11:06) 
Ad Veverka ve městě

Janina: Zkuste ji tam přidat mističku s vodou a kousky mrkve, jablka či žampion. Jestli je to samička, touhle dobou už může být těhotná a potrava i voda je pak pro ni neocenitelná.

24-01-2017 (18:49) 
Janina
Veverka ve městě

V zimě dávám na parapet slunečnici pro sýkorky.Byla jsem překvapená, když jsem tam viděla hodovat veverku. Naučila se tu chodit pravidelně ráno a večer. Bydlíme na 7.patre. Veverku na parapetu se mi přes sklo podařilo vyfotit.

24-01-2017 (16:24) 
Veveřácká kronika

Příběhy z vaší záchranné stanice sleduji pravidelně, před Vánocemi jsem si objednala Veveřáckou kroniku a její čtení jsem si nechala na leden, na svůj dlouhodobý pobyt v rehabilitačním sanatoriu Darkov. Osudy veverky Pinky mi tu zpříjemňovaly chvilky mezi léčebnými procedurami a čím víc se kniha blížila k závěru, tím více jsem odkládala přečtení další kapitoly, protože konce příběhu jsem se docela bála a taky jsem ho vydatně obrečela. Krásná a poučná kniha, ke které se určitě budu vracet. Děkuji za jedinečný čtenářský zážitek, už teď se těším, až časem budu tyhle příběhy veverky Pinky číst před usínáním svému vnukovi.

22-01-2017 (14:09) 
Pavel
Děkuji za knihu a reakce na opravník...

Dobrý den,
děkuji za knihu Veveřácká kronika - napsaná s láskou se i s láskou čte a drobné přiznané neznalosti (jablíčkový strom) knížku jenom mile obohacují....
Celý život jsem prožil hlavně v lese a to jak v nížině (Lounsko),tak nyní v jihozápadních Brdech a musím dle vlastního pozorování souhlasit s panem Milošem Anděrou (zoolog NM Praha),že v nížinách se více vyskytují veverky zrzavé,zatímco o 300 m výše převládá barva tmavá. Náhoda?
Dále p. Anděra uvádí, že severoamerická veverka popelavá byla několikrát vypuštěna v SZ Itálii (naposled 1994) a během 20 - 30 ti let se rozšíří po většině Evropy. ( Savci české republiky, Academia, 2012). I proto děkuji všem, kdo se o naše veverky starají a přeji mnoho úspěchů v roce 2017 i letech příštích!
Pavel.

17-01-2017 (11:36) 
Ostraváci
Vše dobré v roce 2017

Přejeme Vaší rodině a všem Vašim i zachráněným a volným veverkám krásný a úspěšný rok 2017.
Ostraváci přátelé Olšíka z Olšan

01-01-2017 (01:12) 
Veverka Játrovka

Marek: Játrovce brzy bude 5 let a stále žije u nás v pětimetrové venkovní voliéře, v níž je od dětství společně s retardovanou veverkou Lízou. Její stav je stabilizovaný, od dětství už žádné další záchvaty neměla. Když se nám ozvete mailem (zona@veveratka.cz), pošleme vám její aktuální fotografii.

19-02-2016 (10:01) 
Marek

Dobrý den, už dlouho jsem neobjevil žádnou zprávu o veverce Játrovce. Jaký byl její další osud? Žije ještě ve venkovní voliéře? Děkuji za odpověď.

19-02-2016 (09:53) 

Marek: Všechny přednášky (letos byly 2, obě v Praze) avizujeme předem na naší facebookové stránce. Přednášky sami nijak aktivně neorganizujeme, ale když nás někdo někam (kamkoliv) pozve, tak přijedeme. :)

02-04-2013 (09:47) 
Marek
Pořádání přednášek

Dobrý den, ve zprávě o letošním prvním nalezenci se zmiňujete o Vaší pražské přednášce. Zajímalo by mě, jestli plánujete i další přednášky, např. také v jiných městech a jak je možné se o jejich pořádání dozvědět. Děkuji za odpověď.

02-04-2013 (09:28) 

Lenka: Dobré je krmítko umístit na závětrnou stranu, aby na něj nepršelo. Na výšce umístění nezáleží, i my je na některých výpustných místech máme třeba jen metr a půl nad zemí, aby se dalo snadno kontrolovat a doplňovat. Pokud budete krmítko umisťovat do lesa, kde nebude pod vaším přímým dohledem, vyplatí se k němu připevnit cedulku s informací, že jde o krmítko pro veverky, které musí zůstat zavřené. Protože jinak mají náhodní kolemjdoucí tendenci utrhnout stříšku, v domnění, že jde o krmítko ptačí a ptáci se přes stříšku k potravě nedostanou... Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak to dopadlo.

23-12-2012 (12:29) 
Lenka
Umístění krmítka

Dobrý den, chtěla bych na zahradu umístit krmítko pro veverky - na starou hrušku, kde jsem občas nějakou zahlídla a tuším že se pohybují v okolí, protože sousedi mají ořešák a já nacházím na jaře v záhonech zahrabané oříšky. Chci se zeptat, jestli je nějaká světová strana preferovaná pro krmítko a do jaké výšky bych ho měla umístit? To samé se chci zeptat u umístění do volné přírody - cestou do práce u silnice občas vidím na kraji jednoho lesa vevery, tak bych jim tam chtěla dát krmítko, ale mám zase problém s výškou. Pokud ho dám tak vysoko abych do něj dosáhla, budou ho využívat? Bylo by totiž dost komplikované pokaždé vozit v autě štafle když bych chtěla krmítko doplnit. Díky předem za odpověď.

20-12-2012 (19:52) 

pro Pavlu: Zkuste vedle krmítka volně položit několik ořechů, to by mohlo k upoutání pozornosti pomoci. Chce to trpělivost, někdy může trvat i delší dobu, než veverky krmítko zaregistrují, obzvlášť pokud není přímo v trase, po níž se obvykle pohybují.

27-11-2012 (20:47) 
Pavla
Krmítko pro veverky

Dobrý den! Před 14ti dny jsme s manželem vyrobili krmítko pro veverky. Bohužel doposud ho žádná veverka neobjevila (a to se u nás veverky pohybují). Nemám je na krmítko nějak upozornit, např. zavěšenou dobrotou? Děkuji za odpověď!

27-11-2012 (20:26) 

Nalezeno příspěvků: 65
Zobrazit << >> (z 3 stránek)