Diskuzní fórum VEVERATKA

Tuto položku nevyplňujte!
Tuto položku neměňte!
Jméno nebo přezdívka:
E-mail (není nutno vyplňovat):
Domovská stránka (není nutno vyplňovat):
http://
Nadpis:
Text zprávy:
Opište POUZE PÍSMENA » 118FEE45D
nesprávně vyplněný kód znamená ztrátu příspěvku
Autor příspěvku:
Hledaný výraz:
 
Ostraváci
Vše dobré v roce 2017

Přejeme Vaší rodině a všem Vašim i zachráněným a volným veverkám krásný a úspěšný rok 2017.
Ostraváci přátelé Olšíka z Olšan

01-01-2017 (01:12) 
Veverka Játrovka

Marek: Játrovce brzy bude 5 let a stále žije u nás v pětimetrové venkovní voliéře, v níž je od dětství společně s retardovanou veverkou Lízou. Její stav je stabilizovaný, od dětství už žádné další záchvaty neměla. Když se nám ozvete mailem (zona@veveratka.cz), pošleme vám její aktuální fotografii.

19-02-2016 (10:01) 
Marek

Dobrý den, už dlouho jsem neobjevil žádnou zprávu o veverce Játrovce. Jaký byl její další osud? Žije ještě ve venkovní voliéře? Děkuji za odpověď.

19-02-2016 (09:53) 

Marek: Všechny přednášky (letos byly 2, obě v Praze) avizujeme předem na naší facebookové stránce. Přednášky sami nijak aktivně neorganizujeme, ale když nás někdo někam (kamkoliv) pozve, tak přijedeme. :)

02-04-2013 (09:47) 
Marek
Pořádání přednášek

Dobrý den, ve zprávě o letošním prvním nalezenci se zmiňujete o Vaší pražské přednášce. Zajímalo by mě, jestli plánujete i další přednášky, např. také v jiných městech a jak je možné se o jejich pořádání dozvědět. Děkuji za odpověď.

02-04-2013 (09:28) 

Lenka: Dobré je krmítko umístit na závětrnou stranu, aby na něj nepršelo. Na výšce umístění nezáleží, i my je na některých výpustných místech máme třeba jen metr a půl nad zemí, aby se dalo snadno kontrolovat a doplňovat. Pokud budete krmítko umisťovat do lesa, kde nebude pod vaším přímým dohledem, vyplatí se k němu připevnit cedulku s informací, že jde o krmítko pro veverky, které musí zůstat zavřené. Protože jinak mají náhodní kolemjdoucí tendenci utrhnout stříšku, v domnění, že jde o krmítko ptačí a ptáci se přes stříšku k potravě nedostanou... Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak to dopadlo.

23-12-2012 (12:29) 
Lenka
Umístění krmítka

Dobrý den, chtěla bych na zahradu umístit krmítko pro veverky - na starou hrušku, kde jsem občas nějakou zahlídla a tuším že se pohybují v okolí, protože sousedi mají ořešák a já nacházím na jaře v záhonech zahrabané oříšky. Chci se zeptat, jestli je nějaká světová strana preferovaná pro krmítko a do jaké výšky bych ho měla umístit? To samé se chci zeptat u umístění do volné přírody - cestou do práce u silnice občas vidím na kraji jednoho lesa vevery, tak bych jim tam chtěla dát krmítko, ale mám zase problém s výškou. Pokud ho dám tak vysoko abych do něj dosáhla, budou ho využívat? Bylo by totiž dost komplikované pokaždé vozit v autě štafle když bych chtěla krmítko doplnit. Díky předem za odpověď.

20-12-2012 (19:52) 

pro Pavlu: Zkuste vedle krmítka volně položit několik ořechů, to by mohlo k upoutání pozornosti pomoci. Chce to trpělivost, někdy může trvat i delší dobu, než veverky krmítko zaregistrují, obzvlášť pokud není přímo v trase, po níž se obvykle pohybují.

27-11-2012 (20:47) 
Pavla
Krmítko pro veverky

Dobrý den! Před 14ti dny jsme s manželem vyrobili krmítko pro veverky. Bohužel doposud ho žádná veverka neobjevila (a to se u nás veverky pohybují). Nemám je na krmítko nějak upozornit, např. zavěšenou dobrotou? Děkuji za odpověď!

27-11-2012 (20:26) 
Katka | web

Petr Soukup: Aha...
To je super, že vyjde pokračování.:) Bude knížka k dostání v knihovnách? Děkuju.

10-09-2012 (18:22) 

Je úžasné, jak se divoká zvířátka pomalu přibližují lidem a dovedou využít i lidskou civilizaci. Dovedou se přizpůsobit asi všude. Jak veveřičky šplhají po omítce, to mě i překvapilo. Mě by se to líbilo, dala bych na parapet krmítko i pro veverky a jen bych se dívala. Moc krásné fotky. Já vídám u nás veverku na zahrádce, ale blíž nechodí, je plachá. Ale dalekohhledem ji pozoruji, i když tu již dlouho nebyla, buď nemám štěstí, nebo ji něco zlého potkalo. Zdravím a děkuji!

20-08-2012 (15:45) 

pro Katku: Pinky se dožila 7 let. Na podzim vyjde kompletní vydání Veveřácké kroniky, v níž bude "dopsána" i druhá polovina jejího života.

19-08-2012 (20:55) 
Katka | web
Pinky

Dobrý den, čtu knížku o "Vaší" Pinky a ráda bych se zeptala, jestli ještě žije? Nikde jsem to o ní nenašla, jen tak nejasně řečeno jsem pochopila, že nejspíš ne...:( Ale kdy a jak se to teda stalo? Chápu, že o tom možná nechcete moc mluvit, ale byla bych ráda za odpověď... Děkuju předem:)

19-08-2012 (14:39) 
Důležité upozornění pro přispěvatele

Chcete-li do tohoto fóra jakkoliv přispět, před odesláním příspěvku opište z nabízeného kódu do rámečku buď všechna písmena, nebo všechny číslice (podle toho, k čemu jste vyzváni). Jinak se Váš příspěvek nezobrazí.

01-01-2012 (15:10) 

Nalezeno příspěvků: 44
Zobrazit << >> (z 2 stránek)