Na rozdíl od speciálního krmítka, které divoká veverka od chvíle, kdy ho ve svém teritoriu objeví, navštěvuje pravidelně, u budky podobnou četnost návštěv rozhodně neočekávejte. Divoké veverky totiž vždy dávají přednost vlastnímu hnízdu a budku použijí jen krátkodobě a nárazově a obvykle se v ní jednorázově nezdrží déle než 2 týdny. I tak má ale vyvěšení budky smysl - rády ji využijí osamostatňující se mláďata, která ještě nedokáží dobře postavit vlastní hnízdo či dospělá veverka v závislosti na nepřízni počasí, například při dlouhotrvajícím dešti, silném sněžení, silném větru apod. Budky také s oblibou využívají veverčí matky - k porodu a prvním dnům péče o novorozeňata, ale i v období výchovy mláďat. Jinak řečeno - vyvěšenou budku nikdy žádná divoká veverka nepoužívá trvale, ale jakmile ji ve svém teritoriu objeví, zapamatuje si její existenci a občas ji krátkodobě použije.
Na přiložených fotografiích jsou základní typy budek pro veverky, jejich přesný popis najdete vždy přímo u každé fotografie po jejím rozkliknutí. Uváděné rozměry budek jsou přibližné a nemusí být dodrženy přesně. Důležité je jen to, aby čtvercový vstupní otvor nebyl nikdy menší než 5x5 cm a kulatý neměl menší průměr než 6 cm, jinak by se skrz něj průměrně velká dospělá veverka neprotáhla. Prkna pro stavbu budky by měla mít tloušťku 2 cm, která je nutná pro dostatečnou tepelnou izolaci.
Budky není nutné ničím vystýlat, veverka si budku sama zařídí přírodním materiálem. Pokud ale chcete budku "předpřipravit", nejvhodnějším materiálem je kokosové vlákno, které se prodává v obchodech pro zvířata. Výhodou kokosového vlákna (oproti senu, slámě či hadrům) je, že se v něm neudrží vlhkost a proto neplesniví.